A mesterséges intelligencia kiszoríthatja az emberi munkaerőt
Az új appok és programok olyan szintre emelik a mesterséges intelligencia alkalmazását, amelyet korábban még soha nem tapasztalhattunk. A Lensa nevű app például a szelfik alapján avatárképek tucatjait hozza létre különböző stíusokban, amivel széles körben lenyűgözte a felhasználókat.
A legnagyobb újítás azonban a Chat GPT, ami akár reklámszövegeket vagy üzleti terveket is képes megírni, matematikai feladatokat old meg, tippeket ad a szerelmi életünkhöz vagy épp recepteket ír le - mindezt másodpercek alatt.
A bot minden kérdésre válaszol és órákon át képes vitázni. Az általa írt esszéket már az egyetemi professzorok sem tudják megkülönböztetni azoktól, amiket a diákok adtak le. Bár ezek az új technológiák lenyűgözőek, egyúttal félelmeket is kiválthatnak a jövőnkkel kapcsolatban.
Marketingszakértők, utazástervezők, tanárok, IT-specialisták, sőt, pszichiáterek érezhetik joggal veszélyben a szakmájukat, ha egy szuperintelligens bot lekörözi őket képességekben és szaktudásban.
“Az internet és az okostelefonok után az MI az új forradalmi technológia, amely olyan mértékben változtatja majd meg a hétköznapjainkat, mint semmilyen más kortárs találmány” - fogalmaz Galambos Dániel, a technológiai innovációk szakértője, majd hozzáteszi:
“Az alkalmazás képes emberek millióinak tudását és tapasztalatait összegezni, így pedig olyan következtetésekre juthat, amelyek bármely ma élő ember képességeit meghaladhatják - pusztán az egyéni tapasztalatunk és tudásunk korlátai miatt. Személy szerint meg vagyok győződve arról, hogy az éhezés és a klímaváltozás problémájára is csak a mesterséges intelligencia adhat választ. Az egyetlen hátulütője, hogy kizárólag a múltból képes tanulni” - zárja a szakértő.